Zetsuen No Tempest


Zembereğinden Boşalmış Bir Zaman Bu, Ne Melun Bir Şanstır ki… Düzeltmesi de Bana Kalmış! 

Anime Adı:Zetsuen no Tempest 
Anime Türü:Aksiyon Dram Gizem Fantazi Shounen Piskolojik 
Bölüm Sayısı:24 / 24 
Yapım Yılı:2012 
Puanı :7.8/10 Üzerinden

Tanıtım:


Mahiro Fuwa'nın kız kardeşi 1 yıl önce esrarengiz bir şekilde öldürülmüş ve Mahiro kardeşinin katilini aramak üzere ortadan kaybolmuştur. "Kusaribe" adlı büyücü klanının en güçlü büyücülerinden biri olan Hakase Kusaribe ise düşmanları tarafından bir adaya hapsedilmiştir. Hakase, irtibat kurabileceği birini ararken bir şekilde Mahiro'yu bulur ve ikisi bir anlaşma yapar. Anlaşmaya göre Mahiro, Hakase'nin düşmanları tarafından uyandırılmak istenen ve tüm dünyaya kaos getirecek "Zetsuen Ağacı'nı" durduracaktır. Bunun karşılığında Hakase, Mahiro'nun kardeşini öldüren katili bulmasına yardım edecektir.

Kişisel Görüşüm;Sonuna kadar heyecanla izlettiren keşke 24 Bölüm'den daha uzun olsa dedirten bir anime olan "Zetsuen No Tempest" gerek müzikleri gerek felsefi ve ebedi konusu ile sıkça öne çıkıyor ve yine idda ediyorum bunun gibi bir anime daha yoktur.Size her ama her duyguyu yaşatıyor bunda en önemli etken bana göre müzikler.Müzikler gerçekten ama gerçekten çok ama çok iyi seçilmiş ve tam sahnelerine koyulmuş.Edebi yanı ise ap ayrı bir olay olan seri'de sıkça Shakespeare'in "Hamlet" ve "Fırtına" adlı eserlerinden replikler verilmiştir.Hatta olay örgüsü bir nevi Shakespeare'in Trajedilerini andırıyor denebilir.Anime bittiği zaman gerçekten insanı düşünmeyi itiyor hatta şaşırtıyor bile bazı gerçekleri sorgulamanıza neden olabiliyor kendiniz ve çevreniz ile ilgili aslında daha uzun yazmak istiyorum ama daha fazla gevezelik etmeden kendimce değerlendirmeme geçiyorum.

Değerlendirmem;Konusu gerçekten çok ama çok güzel bunun yanı sıra Müzikler ancak bu kadar uyumlu olabilirdi.Açılış ve Kapanış müzikleri bana biraz sönük gibi geldi açıkçası ama anime'nin içinde çalan müzikler bir harika hepsi tanınmış müzikler zaten özellikle Klasik Müzikten hoşlananlar için.Edebi ve felsefik yanı ağır bastığı için ara sıra insanın canını sıkabiliyor ne yazık ki kafa boşlatmak için izlenebilecek animeler kategorisinde yer almıyor.Ama bu demek değildir ki kötü bir anime hayır tam tersi " Boş" bir anime değil bunun nedeni bu yüzden.Biraz değişiklik isteyen herkese tavsiye ederim okuduğunuz için teşekkürler acemice olmuş olabilir biraz yorumlar'da hatalarımı belirtirseniz sevinirim.

Sayōnara Minna


3 yorum:

 1. merhaba ben bu animeyi izledim bir söz aklıma takıldı hayır madam ben gördüğümü gibi birşey diyordu onu paylaşırmısın ve öteki sözleri

  YanıtlaSil
 2. kırk bin can toplasa tüm sevgisini etmezki benim ona olan aşkımın dengi
  bunun gibi çok güzel sözler var ve bulamıyorum fırtına ve ahmleti alcam benim bulunduğum yerde satılmıyor hamletinde tek inglizcesi yani türkçe değil kitap

  YanıtlaSil
 3. Hamleti okudum Fırtınayı'da gerçekten çok güzeldi.Umarım kısa zamanda bulup okursunuz.Öbür sözü ise hatırlayıp yazmaya çalışacağım.

  YanıtlaSil